שמאי חקלאי

שמאי חקלאי – על מה מדובר?

שמאות בתחום החקלאות עוסקת בעיקר בשני נושאים. אחד הוא כל הקשור אל שמאות ציוד חקלאי והשני הוא השמאות החקלאית עצמה. שמאות של ציוד חקלאי כוללת את כל הקשור אל הערכת שווי ציוד חקלאי נייח או נייד והערכה של שווי כל הנזקים שנגרמו לו ואילו שמאות חקלאית כוללת הערכה של שווי היבולים והנכסים החקלאיים והערכה של נזקים שנגרמו ליבולים ולנכסים החקלאיים בעקבות נזקי הטבע. כיוון שחלקה הצפוני של מדינת ישראל ידוע כאיזור פורה במיוחד מההיבט החקלאי, ניתן לאתר לפנות אל משרד שמאים המעסיק גם שמאים חקלאיים. מעוניינים לדעת כיצד שמאי חקלאי יכול לעזור לכם? השטח החקלאי שלכם מופקע לבנייה ואתם מעוניינים לקבל פיצויי בהתאם לשווי הנכון? התחילו לקרוא!

מדוע זקוקים לשמאי חקלאי?

שמאי חקלאי המפרסם את עצמו כמומחה בתחום השמאות החקלאית עוסק בכל הקשור אל אומדן נזקים שנגרמו לגידולים חקלאיים, מבנים חקלאיים וציוד חקלאי. החקלאות במדינת ישראל ידועה כתעשייה מפותחת ביותר וישראל ידועה כאחת היצואניות הגדולות של תוצרת חקלאית טרייה. למעשה, מספיק להקליד בתיבת מנוע החיפוש של גוגל 'קרקע חקלאית בצפון' או 'נדל"ן חקלאי בצפון' על מנת לקבל אומדן של כמות הנכסים החקלאיים הקיימים בצפון הירוק של ישראל. נכסים המוצעים למכירה ונכסים הנקנים מדי שנה על מנת לפתח את הצפון ולייצא את הסחורה למדינות שונות בחו"ל. בכדי להבין האם אותה קרקע בה אתם מעוניינים אכן תשתלם למטרת הקנייה שלכם, הגיע הזמן לשכור את שירותיו של שמאי חקלאי. מקרים נוספים בהם מומלץ לשכור את שירותיו של שמאי המומחה בתחום החקלאות הם מקרים של ביצוע תשתיות בשטח חקלאי השייך לכם או במקרים של הפקעת קרקע וזאת על מנת שתוכלו להתמודד עם הרשות שהחליטה על ביצוע צעד זה או אחר.

שמאי מקרקעין צפון בתחום החקלאות – נקודות חשובות

שמאי חקלאות פועלים עבור בתי המשפט, חברות הביטוח, והמגזר הפרטי כמומחים הבוררים בכל הקשור אל סוגיות שונות של נזקי חקלאות. מספר נקודות חשובות אותן תמיד רצוי לדעת טרם השכרת שירותיו של שמאי מקרקעין צפון שמומחה בתחום החקלאי:

  • פנייה מיידית לשמאי – ברגע בו מגלים נזק חקלאי חשוב לפנות לשמאי.
  • יש ביטוח – גם אם יש לכם ביטוח קנ"ט או פרטי חשוב שתפנו אל שמאי חקלאי.
  • תיעוד – תמיד חשוב שהנזק שלכם יתועד על ידי מומחה וזאת על מנת שתוכלו להשתמש בממצאים של השמאי שלכם אל מול טענותיו של שמאי הביטוח.
  • ניסיון והשכלה – חשוב לשכור את שירותיו של שמאי רק לאחר שאתם מוודאים שמדובר על מומחה בתחום שלמד את התחום ויכול להוכיח ניסיון במקרים כמו שלכם.

לסיכום, חקלאות היא אחד הענפים החשובים של מדינתנו ותרומתם של החקלאים גדולה. אם גם אתם חקלאים והשדה שלכם הופקע או שאתם מעוניינים לקנות שדה חקלאי במחיר הוגן, חשוב שתפנו אל שמאי מקרקעין בצפון המומחה בתחום החקלאות. בהצלחה!