משטחי שיש

בחירת שיש למטבח היא רגע קריטי בזמן בניית המטבח החדש שלכם. הרבה אנשים בוחרים באופן אקראי או לא בוחנים מספיק את הפרמטרים השונים לפני שהם בוחרים משטחי שיש- ועלולים להתחרט על כך אחר כך. מדובר בבחירה חשובה שכדאי לא להקל בה ראש, בעיקר משום שאתם בוחרים משטחי שיש שישמשו אתכם למשך שנים ארוכות- אתם צריכים שהוא יתאים לצרכים שלכם ויעמוד בדרישות שלכם. אז איך בוחרים בין אבן קיסר, גרניט או קוריאן? נביא לכם את ההבדלים המהותיים בין שלושת החומרים הפופולאריים ביותר בארץ.

* אבן קיסר- הבחירה הפופולארית ביותר בארץ. מדובר בשילוב של שיש קוורץ עם חומרים סינטתיים שיוצרים משטחים נוחים לעבודה. היתרונות של משטחי שיש מאבן קיסר- עמידות גבוהה יחסית, טווחי מחירים רחבים- יכול להתאים גם למי שאין לו תקציב גבוה. הוא מגיע במגוון רב של עיצובים ועם אחריות. החסרונות הם- הפופולאריות של משטחי אבן קיסר גורעים מהייחודיות שלו. בנוסף, הוא לא עמיד בפני חום (לא להניח עליו סירים חמים ישירות) ולא ניתן לחתוך עליו ישירות. אבן קיסר הוא משטח קל לניקוי, אבל רצוי לא להשתמש בחומרים כימיים קשים מדיי.

שיש למטבח

* גרניט- בחירה יוקרתית ומדהימה למשטחי שיש. לוחות הגרניט נחצבים כמו שהם והטקסטורות שלהם טבעיות וייחודיות. לוחות הגרניט מתאפיינים בעמידות גבוהה מאוד וגם אם ישנה פגיעה חיצונית, ניתן ללטש את המשטח אחת לכמה זמן. משטחי גרניט קלים לניקוי, אבל רצוי לא להשתמש בחומרים כימיים קשים. החסרון הבולט ביותר של גרניט בתור משטח למטבח הוא העלות הגבוהה שלו. מעבר לכך מדובר בבחירה מושלמת.

* קוריאן- החומר הסינטתי הופך פופולארי לא רק כי הוא מתאים למשטחי שיש, אלא למגוון שימושים ברחבי הבית כמו אמבטיות ועוד. מדובר בחומר גמיש שמאפשר לכם לשלב במטבח שלכם עיצובים מיוחדים ומקוריים, התקנה ללא חיבורים שיוצרת מראה נקי ומתמשך. החומר ניתן לליטוש (אם נוצרים בו פגמים) ומגיע במגוון טווחים של מחירים ואיכויות. ההמלצה הגורפת היא למצוא משטחים מקוריים של חברת דופון. החסרונות של קוריאן הוא בעיקר בחוסר העמידות שלו בחום, הוא נשחק מהר ונשרט. אם אתם מחפשים עיצוב מקורי ומעניין ואתם מבטיחים להתנהג יפה- קוריאן הוא החומר עבורכם.

שלושת החומרים הללו הם רק רשימה חלקית של משטחי שיש פופולאריים במטבחים הישראלים. היופי במבחר הוא שכל אחד ואחת יכולים למצוא את המשטח המתאים לתקציב שלהם, לאופי העבודה שלהם במטבח ולעיצוב שהם מעוניינים לקבל.