רעפים ספרדים

רעפים ספרדים לגג מושלם

כאשר אנשים מתלבטים בין סוגים שונים של רעפים להתקנה על גג הבית שלהם הם לעיתים כלל לא מודעים לתכונות השונות של הרעפים עצמם אשר יכולות להשפיע גם על הגג ועל התחושה שתורגש בתוך הבית עצמו. חשוב מאד לדעת שגג רעפים אינו המתאים ביותר לסוגים שונים של בתים אלא גם מביא איתו לא מעט יתרונות ותכונות חיוביות עבור מי שיגור בבית. כאשר משכילים לבחור רעפים ספרדים מבין שלל סוגי הרעפים אפשר לקבל גג לא פחות ממושלם.

במונח עצמו של רעפים ספרדים ישנה טעות קלה, שכן האריחים עצמם בדרך כלל אינם כאלה המיוצרים בספרד או מושפעים בדרך הייצור שלהם על ידי עקרונות עיצוב ואסתטיקה ספרדיים. ברוב המקרים יהיה מדובר ברעפים המיוצרים באיטליה או בפורטוגל אך משויכים לספרד בשל האופי הלטיני שלהם. מדובר על רעפים הנכללים תחת קטגוריית הרעפים מחרס שנמצאים בשימוש רב גם ברחבי הארץ ובעיקר במדינות אירופה השונות. כיום הרעפים העשויים מחרס נחשבים לרעפים האיכותיים והמומלצים ביותר לשלל שימושים.

רעפים ספרדים – רעפים ללא צורך בתחזוקה

רעפי חרס המותקנים באופן מקצועי על גג של בית נותנים את היופי והאסתטיקה בהשפעת הבתים הציוריים של איטליה, ספרד, פורטוגל וארצות הים התיכון. הם לא מאפשרים חדירה של חום או קור אל תוך הבית, כמו גם חלחול של מי הגשמים. אדם המשפץ את הבית שלו ומתלבט בין גג רעפים לבין גג בטון שטוח ימצא מיד כי גג המורכב מטורים מסודרים של רעפים ספרדים אינו דורש שום פעולת תחזוקה – בעוד גגות הבטון כן דורשים זאת.

דבר נוסף שחשוב לדעת אודות גגות העשויים רעפים ספרדים הוא שכאשר בוחרים בגג הרעפים ניתן לקבל בעצם חדר נוסף בבית, שכן השיפוע של הגג יוצר ממש חדר שלא היה קודם לכן וניתן לעשות בו כל שימוש שרוצים – חדר נוסף, מחסם או עליית גג. כאשר משווים בין גגות הרעפים לגגות הבטון אפשר לחשוב גם על השיקול האסתטי, שכן בתים עם גגות רעפים נחשבים ליפים הרבה יותר וכאלה משרים אווירה של כפריות בעיני כל מי שיסתכל עליהם.