בניית אתרי וורדפרס

בניית אתרי וורדפרס

מערכת ניהול התוכן וורדפרס מופצת באופן חופשי והמשמעות היא שכל אחד יכול להשתמש בה כדי לבנות אתר אינטרנט. יחד עם זאת, בניית אתרי וורדפרס באופן עצמאי עשויה להציב קשיים. הדרך להתמודד עם הקשיים השונים היא להיעזר במדריך מסודר ולהקפיד על מספר טיפים בסיסיים.

הטיפ החשוב ביותר הוא להשקיע זמן בלמידת המערכת. בעזרת המערכת ניתן לנהל באופן עצמאי לחלוטין את האתר, לבצע התאמות ושינויים, לשדרג תכונות ולהזין תכנים, פריטי מידע, סרטונים ותמונות. מצד שני, דווקא השפע הוא זה שמבלבל אנשים ללא רקע טכני או ניסיון מעשי. רק מי שלומד את המערכת עוד לפני הניסיון לבנות אתר חדש יכול להצליח להתגבר על הקושי ולהשיג את המטרה.

מערכת וורדפרס מתאימה מראש לכל הדפדפנים ולכן היא אינה דורשת השקעה כספית בהתאמות חיצוניות. עם זאת, הטעות היא להתייחס אליה כמערכת חינמית בלבד. רצוי להשקיע בתוספים המתאימים כדי להפוך אתר וורדפרס בסיסי לאתר אינטרנט גדול, מושקע, מעוצב ומרשים. השקעה חד פעמית תניב יתרונות בטווח הארוך ותבליט את היתרונות של העסק לעומת המתחרים. כמו כן, בניית אתרי וורדפרס לא דורשת דמי שימוש חודשיים.

איך משתמשים בלוח הבקרה?

לוח הבקרה יעמוד לרשותכם לכל אורך התהליך המורכב של בניית אתרי וורדפרס. דרך הלוח תוכלו להגיע לפונקציות החשובות, לבצע שינויים ולעדכן הגדרות. בלשונית "ראשי" תמצאו את עמוד הכניסה למערכת הניהול, בעוד בלשונית "שדרוגים" תקבלו הודעות על תוספים חדשים. לשונית "פוסטים" תאפשר ניהול נוח של התכנים באתר, לשונית "עמודים" תעביר אתכם בין קטגוריות ולשונית "תגובות" תאפשר לנהל את האינטראקציה עם הגולשים והמשתמשים.

בניית אתרי וורדפרס לא מסתיימת עם העלייה לאוויר. תפעול האתר מחייב צבירת ניסיון, מיומנות והשקעה של זמן נוסף. יש להביא בחשבון את הדרישות הללו כאשר מחליטים לבנות אתר, או להתייעץ עם אנשי מקצוע במקרה של דילמות ספציפיות.

אפשר להתמחות במודל הבסיסי ביותר של מערכת וורדפרס ולאחר מכן להוריד תוספים, לבצע הגדרות מיוחדות ולכתוב פוסטים או עמודים שלמים. כך מבליטים את היתרונות של האתר ואת התוכן שלו.